Собаки з притулку

Собаки з притулку - це завжди тварини з важкою долею, тому багато хто побоюється брати таких тварин. Однак, саме такі собаки найбільше потребують нашої турботи й уваги, а отримавши їх стають самими відданими і надійними друзями, а крім того ще й найвдячнішими.
До одного з найбільш помилкових суджень стосовно собак з притулкiв можна віднести думку про те, що тварини з притулкiв неконтрольовані і на їх поведінку дуже складно вплинути. Насправді це зовсім не так, найчастіше саме такi собаки демонструють приклад вихованості і слухняності, що можливо пов'язано з бажанням сподобатися потенційному власникові.
Проте, якщо ви зважилися взяти собаку з притулку, ви можете зіткнутися з такими складнощами, до подолання яких ви маєте бути готові.

Як правило, собака з притулку вже пережила травму і встигла розчаруватися в людях, тому часто тварини з притулкiв бувають лякливi. Вони можуть ховатися, забиватися у кут або уникати ваших ласк. Не варто впадати у відчай, будьте терплячими і дайте тварині час. Під час адаптаційного періоду намагайтесь показати тварині свою турботу, проте не будьте занадто нав'язливі і у вас все вийде.

Відразу ж після того, як ви взяли тварину з притулку, її необхідно показати ветеринару і за призначенням лікаря зробити всі необхідні процедури, а також отримати рекомендації з приводу харчування, вигулу і догляду за твариною.
Кожна собака, породиста чи ні, повинна проходити курс виховання і коригування поведінки, чого собаки з притулкiв часто позбавлені. Тому професійний тренер і правильно підібрана програма навчання дозволять вашій собаці засвоїти необхідні правила поведінки, а вам краще розуміти вашого вихованця.
Безумовно, брати тварину з притулку повинна тільки та людина, яка впевнена в своїх силах, інакше повернення до притулку може стати для собаки надто великою травмою.