Чіпування собак та котів

Ідентифікація тварин - актуальна тема для власників домашніх вихованців. Існують різні способи ідентифікації: ставлять клеймо, наносять татуювання, вішають бірки, роблять проколи або надрізи вух. Часом ці процедури досить болючі. В даний час стало популярним чіпування собак.
Що таке чіпування? 
Спочатку чіпування застосовувалося для розмітки дорогих товарів, щоб запобігти крадіжкам. Пізніше виникла ідея створити чіпи, які можна було б імплантувати тваринам. У 1989 році компанія Texas Instruments втілила ідею в життя і створила такі мікрочіпи. На сьогоднішній день цей метод ідентифікації залишається найнадійнішим.
Як здійснюється? 
Процедура чіпування безболісна для тварини. Електронний чіп має розміри рисового зернятка. Його довжина становить 12 мм, діаметр - 2,1 мм, вага - 0,6 г. Він являє собою мікросхему, яка поміщена в капсулу з біоскла. Процес чіпування нагадує введення ін`єкції під шкіру. Ветлікар за допомогою одноразового аплікатора вводить капсулу з чіпом під шкіру в районі холки. Якщо чіп правильно розміщений, то не викликає відторгнення. Після процедури два дні не можна мити і чесати місце ін`єкції. Якщо собака поводиться неспокійно, краще надягти обмежувальний комір. Через 5-7 днів капсула вростає в підшкірний шар тваринного і залишається в ньому на все життя. Мікросхема нешкідлива для тварини. Її можна активізувати тільки за допомогою спеціальних сканерів. Вони зчитують інформацію з чіпа. Ці пристрої можуть бути автономними або підключатися до інформаційної бази. Після введення мікрочіпа 15-значний унікальний код заноситься в базу чіпованих тварин. У коді міститься інформація про вихованця: щеплення, забарвлення, дата народження. Крім того, вводиться інформація про власника: прізвище, ім`я, адреса, телефон.
Навіщо потрібно? 
Після введення мікрочіпа собаці власник отримує спеціальну карту, що є юридичним документом - паспортом тварини. Цей документ підтверджує, що тварина належить людині, яка подала його. Інформацію, зчитану з електронного мікрочіпа можна використовувати в суді для підтвердження прав на вихованця в разі його крадіжки або незаконної підміни. Чіпування собак полегшує пошук вихованця, якщо він загубився. Втрачених тварин найчастіше призводять до розплідників, де їх перевіряють сканером. Якщо у собаки імплантований чіп, то інформація буде зчитана і по ній знайдуть власника тварини, так як дані зберігаються в єдиному реєстрі (реєстр чіпування тварин України, Міжнародна он-лайн база даних)
З 26 травня 2003 року Європейський парламент прийняв положення, за яким усі тварини, які перетинають європейські кордони повинні мати електронний документ - вжівленний мікрочіп. Якщо раніше в якості ідентифікації тварини могло виступати клеймо, то з 3 липня 2011 року перевезення через кордон без мікрочіпа неможлива, навіть якщо в порядку всі документи на собаку.
Якщо ви хочите чіпувати та зареєструвати свою тварину, можна звернутись до КП ММР "ЦЕНТР ЗАХИСТУ ТВАРИН" - т. 47-21-93; т. 063-516-48-64.