Як виховувати цуценя?

Цуценята як діти, вони не можуть довго всидіти на одному місці. Цуценята полюбляють грати та, звичайно ж, робити якусь шкоду. Саме тому необхідно приділяти дуже ретельну увагу поведінці та виховуванню маленьких песиків.
Отже, які основні помилки роблять новоспечені власники цуценят?
Відсутність дресирування
Більшість нових власників собак вважають, що якщо його собака не є службовою чи мисливською, не стане виконувати різноманітні трюки, то й заняття та виконання команд їй не потрібні. Але це цілковито неправильний підхід.
В першу чергу, виконання собаками команд потрібні вашій собаці для її безпеки. Найпростіші команди, такі як “фу” чи “не можна” допоможуть вам коли, наприклад, ваш улюбленець захоче спробувати якійсь предмет на вулиці на смак. Але як цього досягти? Як навчити собаку виконувати команди?
По-перше, всі тренування та дресирування необхідно починати з самого малку. Для більшості собак буде достатньо знати лише декілька основних команд: “фу”, “місце”, “поруч” або деякі інші. Якщо цуценя не має бажання вивчати ці команди, то можна спробувати дресирування в компанії інших собак, які вже виконують ці команди. Ваше цуценя з радістю копіюватиме дії дорослих собак.
Карати цуценя після того, як ви підкликали його до себе
Наприклад, ваш малий песик знайшов якійсь непотріб на вулиці. Ви кличете цуценя до себе и маєте намір покарати чи накричати на нього. А цього робити категорично не можна. Якщо ви кричатимете чи каратимете цуценя, то єдине чого ви досягнете, так це відіб’єте бажання підходити до вас за командою.
Невчасне покарання
Уявіть, що ви повернулися додому, а ваш песик “наробив” на підлозі чи килимі. Яка ваша перша реакція? Вірно, ви кличете чи тягнете цуценя до цього місця та “тикаєте носом”. Але що ви матимете в результаті? Тварина матиме лише відчуття образи на вас. Пам’ятайте, що у собак дуже коротка пам’ять, вони не розумітимуть за що ви її караєте. Будь-які покарання можна застосовувати виключно по факту певної “шкоди”.
Виховування за бажанням
Не рекомендується займатись вихованням цуценя тоді, коли у вас є настрій, бажання чи час. Дресирування собаки – це постійний та тривалий процес. Пам’ятайте, що контакт має бути двостороннім. Те, як ви реагуєте на тварину, відображатиметься в тому, як тварина реагуватиме на вас. Ви повинні постійно контролювати поведінку вашого цуценя.
Добрий поліцейський / злий поліцейський
Це дуже неналежний підхід до виховання молодої тварини. Коли один власник щось дозволяє цуценяті, а інший це ж саме забороняє. Це дуже сильно ламає характер цуценя. І звичайно ж це шкодить вашому авторитету. Необхідно враховувати всі думки членів вашої родини, але дотримуватись єдиної лінії у вихованні.
Надовго залишати цуценя наодинці
Ваш улюбленець не розуміє чи ви тимчасово відсутні, чи назавжди. Такі затяжні періоди вашої відсутності є травмою та стресом для собаки. До того ж, якщо цуценятам не приділяють достатньо уваги, то в них можуть розвиватися агресивність та страхи. А це може призвести до не дуже приємних наслідків.
Ви маєте приділяти максимально багато часу вашому улюбленцю. Гратися, чухати, гуляти, дресирувати, тощо. А якщо ви йдете на якійсь час, то переконайтесь, що у цуценя є іграшки чи якісь старі речі для розваг.
Мало свіжого повітря
Не варто порівнювати свого песика з собою. У собак набагато більше енергії і їм треба частіше гуляти. В іншому випадку вони страждатимуть від переповнення енергії та вивільнятимуть її на ваших меблях.
Рекомендується вигулювати собаку не менше двох разів на день, мінімум по пів години. Але це не повинна бути просто прогулянка по вулиці. Ваше цуценя має набігатися та награтися.
Відсутність особистого місця в квартирі чи будинку
По-перше, собаці треба знати “своє місце”, на яке ви будете періодично її відправляти. По-друге, собаці іноді потрібен відпочинок, подалі від сторонніх очей.
Скупість на заохочення та похвалу
Багато власників собак вважають, що не варто давати своїм вихованцям “смаколики” лише за те, що вони гарно себе поводять. Так, в цьому є певна правда, але вона стосується вже дорослих собак. В ситуації з цуценятами – все навпаки. Їх необхідно частіше ласувати “смачненьким” за певні гарні вчинки чи поведінку. Завдяки цьому в них буде більше бажання займатися вихованням й надалі.
Все й одразу
Виховання – це тривалий процес, результат якого приходить з часом. Тому ви маєте бути терплячим. Якщо ваш улюбленець щось забув або довго думає, то не слід одразу ж кричати на нього. Просто розслабтеся та продовжуйте цей процес виховання

.