УВАГА! Карантин!

На КП ММР «Цент захисту тварин» ( Центр перетримки та стерилізації) 15.10.2017 року була привезена собака, сука рудого кольору на стерилізацію. Собака мешкала за адресою вул. Шкапіна 54. Собака малу кличку Ліса. 
Собака знаходилась у Карантинному відділі, у вольєрі № 25. 19.10.2017 р. у ході планового огляду було виявлено, що собака не їсть, квола, мала температуру 40.1 с. У зв’язку з цим було призначено симптоматичне лікування. Для лікування собаку перевели у відділ Ізолятору у вольєр № 62. У цей же день було виявлено ще 3 собаки з подібними симптомами (гнійні виділення з носа, висока температура). 
У зв’язку з тим, що у Центрі перетримки та стерилізаціє немає необхідного обладнання для проведення клінічних дослідів, було вирішено відібрати зразки для дослідження на чуму м’ясоїдних та відправити до ветеринарної лабораторії ТОВ «Бальд» м.Києва. 
23.10.2017 р. собака померла.
24.10.2017 р. результати з ветеринарної лабораторії на чуму м’ясоїдних були позитивні, виявлено антиген у середньому титрі. 
Було письмове звернення до Управління ветеринарної медицини м. Миколаєва для узгодження подальших дій.
Сьогодні 02.11.2017 р. працівниками Ветеринарної служби м. Миколаєва було проведено протиепізоотичне обстеження Відділу стерилізації та перетримки безпритульних тварин (вул. Водопійна 36). На основі акту протиепізоотичного обстеження буде прийнято рішення про подальші дії (на засіданні Державної протиепізоотичної комісії). 
На сьогоднішній день у зв’язку із цими обставинами призупинено відлов, стерилізацію та випуск безпритульних тварин м. Миколаєва. Всі сили підприємства кинуті на догляд, лікування та утримання тварин. Просимо всіх віднестись до цієї інформації дуже відповідально! 
Власників собак просимо бути дуже уважними до своїх улюбленців! Намагайтесь дезінфікувати своє взуття приходячи додому. Вигулюючи пса, на вулиці слідкувати, що б нічого не підбирав з землі, менше контактував з іншими собаками!
Загальна інформація про чуму м’ясоїдних: 
Гостре висококонтагіозне вірусне захворювання собак, тхорів, вовків, лисиць, шакалів, норок та інших м'ясоїдних, яке характеризується гарячкою, гострим запаленням слизових оболонок, пневмоніями, шкірною екзантемою та ураженням нервової системи.
Симптоми
Інкубаційний період триває від двох діб до трьох тижнів. Поява гарячки пов'язана з віремічною фазою, яка клінічно перебігає непомітно або проявляється нездужанням, відсутністю апе¬титу, блюванням, проносом. Після інфікування органів та їх пошкод¬ження спостерігається другий етап підвищення температури тіла. При цьому виникають пригніченість, гнійний кон'юнктивіт, тонзиліт, фа¬рингіт, гнійні виділення з носа.

При перших ознаках, не зволікайте ТЕРМІНОВО звертайтесь до профільних фахівців!